ابراهیم الجعفری به ترکیه هشدار داد

به گزارش «شیعه نیوز»، الجعفری دوشنبه شب پس از دیدار با «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر امور خارجه آلمان در برلین به خبرنگاران گفت که عراق هیچگونه مداخله ای توسط ترکیه در منطقه مرزی با عراق را نمی پذیرد.
الجعفری گفت قابل تصور است که آلمان بین عراق و ترکیه میانجیگری کند ولی ما هنوز درخواست مشخصی در این زمینه نداده ایم.

وزیر امور خارجه عراق اعلام کرد که در عملیات آزادسازی موصل بیش از یک هزار تروریست داعش کشته شده و 650 تن از آنان دستگیر شده اند و حدود یک سوم منطقه تحت اشغال آنان آزاد شده است.
الجعفری با بیان اینکه اینها نشانه های خوبی از نتیجه مثبت عملیات آزادسازی موصل است و این عملیات بهتر از انتظار ما پیش می رود، در عین حال گفت که نمی تواند تاریخ مشخصی برای آزادسازی کامل موصل اعلام کند زیرا ارتش عراق برای محافظت از غیرنظامیان بسیار محتاطانه عمل می کند.

**ترامپ به حمایت از عراق در نبرد با داعش ادامه دهد
وزیر امور خارجه عراق همچنین با بیان اینکه 'ما با دولت های خاص توافق نداریم بلکه توافق ما با کشورها است '، گفت: انتظار دارد دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا به حمایت از عراق در نبرد با داعش و همچینن در زمینه بازسازی پس از آزادسازی موصل ادامه دهد.
الجعفری گفت که عراق نیازمند طرحی همانند 'طرح مارشال' است؛ طرحی که آمریکا طبق آن به آلمان پس از جنگ جهانی دوم برای بازسازی زیرساخت ها و اقتصاد آن کشور کمک کرد.
«فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر امور خارجه آلمان نیز گفت: پایبندی عراق به این توافق که نواحی اصلی موصل توسط نیروهای سنی عراقی آزاد شوند، مهم است.